Kış Garnili Kuzu Kol

Kış Garnili Kuzu Kol

 
Malzemeler:
 
1 adet kuzu kol, kemikli
3 adet ayva
500 gr. soyulmuş bal kabağı
4 adet kırmızı soğan
1 kırmızı – 1 sarı dolmabiber
Tuz-karabiber
6 yemek kaşığı zeytinyağı

Marinesi için:
2 yemek kaşığı taneli hardal
1 diş sarımsak
Tuz-karabiber
Taze kekik ( 5 dal)
2 yemek kaşığı zeytinyağı

 

Marinesi için 2 yemek kaşığı hardalı, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 diş ezilmiş sarımsağı, 5 dal taze kekik yapraklarını, tuz ve karabiberi karıştırın.

Kuzunun her yanını bu karışım ile iyice bulayın. Daha sonra yağlı kağıda iyice sarın ve üzerine tekrar 2 kat sıkı sıkı folyo geçirin. 180 derecelik fırında en az 2 saat pişirin. (Etin kalitesine göre pişme süresi değişkenlik gösterebilir.)

Bu arada ayvaları soymadan, kırmızı ve sarı biberi ve kırmızı soğanı doğrayın. Balkabağını da eşit parçalara ayırın. Bütün sebzeleri 6 yemek kaşığı zeytinyağı, tuz ve karabiber ile harmanlayın.

Kuzu kol 2 saat pişirdikten sonra üzerini açın. İçindeki suyu kaybetmeden, fırın kabına boşaltın. Sebzeleri etrafına serpiştirip hepsini birlikte üzeri açık olarak yarım saat daha fırında pişirin. Piştikten sonra 15-20 dakika fırında kendi ısısında dinlendirip servis edin.

 

 

  • 3 Beğen
  • 3 Yorum Yaz
  • Tweetle
  • Paylaş
Yayın tarihi Dec 30 2012Kategoriler Et YemekleriEtiketler arda türkmen, arda’nın mutfağı, et marinasyonu, et yemekleri, kış garnili kuzu kol, kuzu, lezzetli, marine, tarif, yemek, yemek tarifleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir