Kuzu İncik Haşlama

Kuzu İncik Haşlama

Kuzu İncik Haşlama Malzemeleri
2 yemek kaşığı zeytinyağı
4 adet kuzu incik
6 su bardağı su
4 adet patates
2 adet havuç
10-12 adet arpacık soğan
3 adet kereviz sapı
Tuz
Tane karabiber
2 adet defne yaprağı
 
Meyanesi için Malzemeler
1 yemek kaşığı un
½ su bardağı su
½ limon suyu
1 adet yumurta sarısı
 
Üzeri için Malzemeler
Dereotu

Tencereyi ocağa alıp zeytinyağını koyun ve ısıtın, inciklerin her tarafını mühürleyin, ardından suyu ve defne yapraklarını ilave edin ve tencerenin ağzını kapatıp etler pişinceye kadar kaynatın.

Etler iyice piştikten sonra defne yapraklarını çıkartın, içine arpacık soğanları, iri doğranmış havuçları, iri küp doğranmış patatesleri ve doğranmış kereviz saplarını ekleyin gerekirse su ilave edin. Tuz karabiberi ilave edip sebzeler pişene kadar kaynatın.

Bir kasede meyane için olan tüm malzemeleri iyice çırpın, etin suyundan bir kepçe alıp sürekli çırparak meyaneye yedirin. Meyane ılınana kadar bu işleme devam edin ve son olarak karışımı inciklerin üzerine döküp 1 -2 taşım kaynattıktan sonra üzerine ince kıyılmış dereotu serpip servis edin.

  • 23 Beğen
  • 1 Yorum Yaz
  • Tweetle
  • Paylaş
Yayın tarihi Dec 17 2016Kategoriler Et YemekleriEtiketler 24.bölüm, arda türkmen, arda’nın mutfağı, arpacık soğan, defne yaprağı, dereotu, et yemekleri, haşlama, havuç, incik, incik haşlama, kereviz, kuzu eti, kuzu incik, lezzetli, meyane, patates, tarif, un, yemek, yemek tarifleri, yumurta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir