Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi

Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi

Soğuk kış günlerinin sıcacık seçimi olan çorba tariflerimize klasik bir çorba olan Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi ile devam ediyoruz hanımlar. Tarifimizde et suyu kullanarak çorbamızı hem daha leziz hem de çok daha sağlıklı bir hale getirdiğimizi düşünüyorum.

Şehriye Çorbası yerine farklı bir çorba tarifi arıyorsanız sizlere çorba kategorimizde yer alan geleneksel bir çorba Dövme Çorbası Tarifi önerebilirim. Akşam veya öğlen menüsü için ağır ve yağlı et yemekleri yerine siz de benim gibi çorba tercih ederseniz, zaman kaybetmeden tarifimizi uygulamanızı öneririz. Kolay gelsin.

Terbiyeli Şehriye Çorbası Malzemeler

1 adet yumurta
1 orta boy rendelenmiş ( ince) havuç
Tel şehriye (1 su bardağı)
5 su bardağı et suyu, 5 su bardağı su
Tereyağı 30 gram ( iki çora kaşığı)
Tercihen evde mayalanmış yoğurt ( iki çorba kaşığı)
20 gram iki ( 2 çorba kaşığı) un
Maydanoz ( 2 dal)
Tuz
Yağ

Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi

Evet bayanlar genellikle tüm çorba tariflerinde olduğu gibi derin bir çorba tenceresi içine az miktarda yağ ekleyerek içine şehriye ve rendelenmiş havuçları ekleyip kavuralım. Kavrulan havuç ve şehriye içerisine su ve et suyu bir miktar da tuz ilavesi yaparak yaklaşık on dakika dakika pişirelim. Terbiye için un, yoğurt, yumurtayı derin bir kabın içinde çırpalım ve çorbamızın içine çok yavaş olmak şartı ile ilave edelim (kesilmemesi için) Çorba bir taşım kaynadıktan sonra arzuya göre içine kıyılmış maydanoz ilavesi yaparak servis yapabilirsiniz kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir